KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 17309330
nr 1730 9330
Åke Johansson
(1893-1968), Sverige
Etsning, ”Skogskatedral”. Signerad, numrerad 25/150. Bildmått: 20x12 cm, yttermått inklusive ram: 47x35
Åke Johansson, svensk bildkonstnär född i Mora 1893, död 1968.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 13 oktober 2025
kl 20:33:47
13/10 20:24:52
Åke Johansson
Läs mer om Åke Johansson
Åke Johansson
Läs mer om Åke Johansson
nr 1730 9330
Åke Johansson
(1893-1968), Sverige
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
måndag 13 oktober 2025 |
| 13/10 20:24:52 | 1 | Vinnande bud |
Åke Johansson
Åke Johansson, svensk bildkonstnär född i Mora 1893, död 1968.Läs mer om Åke Johansson