KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 17309330

nr 1730 9330

Åke Johansson

(1893-1968), Sverige

Etsning, ”Skogskatedral”. Signerad, numrerad 25/150. Bildmått: 20x12 cm, yttermått inklusive ram: 47x35

Åke Johansson, svensk bildkonstnär född i Mora 1893, död 1968.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 13 oktober 2025
kl 20:33:47

13/10 20:24:52 1      Vinnande bud

Åke Johansson

Läs mer om Åke Johansson